SPRAWDŹ NASZ BLOG O PODRÓŻACH: DoZwiedzenia

Header Bg Front

Park Kulturowy Osada Łowców Fok

blisko naturyDodaj do ulubionych
Kontakt Rzucewo 15
84-122 Rzucewo

tel.: 58 742 49 85

Opis

Niezwykły skansen, w interesującej i wciągającej formie pozwalający poznać życie codzienne nad Zatoką Pucką sprzed kilku tysięcy lat. A to dzięki odkryciu pod koniec XIX wieku w Rzucewie osady łowców fok z epoki kamiennej, datowanej na 2-5 tysięcy lat przed naszą erą. Stworzyli odrębną kulturę, o czym każdy może się naocznie przekonać.

Na rzucewski Park Kulturowy składają się zrekonstruowana, ryglowa Chata Kaszubska oraz ekspozycja na świeżym powietrzu. W domostwie prezentowane są stałe wystawy archeologiczne: “Obiekty archeologiczne w krajobrazie Kaszub” oraz “Rzucewo w epoce kamienia”. Z kolei stworzono ścieżkę dydaktyczną przez odtworzone zabudowania osady. Można zobaczyć m.in. chatę szamana, pracownię kamieniarską, piec garncarski czy półziemiankę. Należy pamiętać, że Muzeum Archeologiczne w Gdańsku od czasu do czasu przeprowadza tutaj kolejne wykopaliska.

Osada Łowców Fok dysponuje szeroką ofertą dla grup zorganizowanych. Do Rzucewa warto przyjechać w większym gronie, a to ze względu na ciekawe atrakcje dodatkowe. Program zwiedzania skansenu mogą uzupełnić m.in. wykłady z historii na stanowiskach archeologicznych, warsztaty z dawnych rzemiosł (np. rogarstwa), zajęcia plastyczne, multimedialna “Błękitna Szkoła” o morzu i ekologii czy ognisko z legendami.

 

Lokalizacja

Rzucewo
Rzucewo 15, 84-122 Rzucewo

Komentarze

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

POLECANE MIEJSCA

domki mikołajki

Luksusowe domki w Mikołajkach

Szukając alternatywy dla hoteli warto zwrócić uwagę na apartamenty, oferujące wypoczynek często w wyższym standardzie. Przykładem jest Mazuria, oferująca domki Mikołajki w cenach niejednokrotnie atrakcyjniejszych niż hotele a komfort wypoczynku jest najwyższej klasy

noclegi w Mikołajkach

Pokoje Gościnne "Magia Smaku"

Przytulne miejsce blisko centrum miasta, choć odrobinę na uboczu. Gwarantuje ciszę i spokój a zarazem świetne dojście do kluczowych atrakcji. Jeśli interesują Cię tanie noclegi w Mikołajkach, Magia Smaku będzie idealnym rozwiązaniem na wypoczynek w krainie Tysiąca Jezior

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu